Konstruktor przewodów Dr.Head: dostosuj przewody do swoich potrzeb

23 sty 2022

Konstruktor przewodów Dr.Head: dostosuj przewody do swoich potrzeb

W świecie audio istnieje szeroka gama kabli. Wybór odpowiednich przewodów nie jest łatwym zadaniem. Aby uniknąć zamieszania z niezliczonymi typami, złączami i materiałami, stworzyliśmy poręczny kreator kabli. Można ją znaleźć na naszej stronie głównej. Wyjaśniamy jego funkcje i pokazujemy, jak z niego korzystać. Ruszamy!

 1. Określ typ kabla, którego potrzebujesz. Do wyboru jest wiele opcji: kabel analogowy, cyfrowy, akustyczny, słuchawkowy, instrumentalny, adapter, MIDI lub zasilający.

  Na przykład, możesz chcieć podłączyć wzmacniacz do odtwarzacza płyt winylowych. Wybrać kierunek "analogowy".

 2. Określ żądaną długość i łączniki (aby ułatwić wybór właściwego, w rozwijanym menu znajdują się nie tylko ich nazwy, ale także zdjęcia). W poruszaniu się po tej ogromnej różnorodności pomoże pole "Connector Types" - można tam przeczytać, do czego służy to czy inne rozwiązanie.

  Na przykład, aby podłączyć gramofon do wzmacniacza potrzebny jest kabel z wtykami RCA. Zobaczysz następującą pomoc: RCA-M to złącze do transmisji audio. Służy do podłączenia komponentów audio, takich jak wzmacniacz, DAC, odtwarzacz CD i inne. W związku z tym należy wybrać ten typ z rozwijanego menu typów złączy.

 3. Dla kabla ważny jest materiał wykonania - można go również wybrać w naszym konstruktorze.

  Na przykład, srebro, miedź, złoto, platyna i inne mogą być używane do produkcji kabli interkonektowych. Wybierz materiał, długość i kolor, a nasz kreator kabli zaproponuje Ci odpowiednie opcje.

  Jeśli nie podoba Ci się to, co jest już w magazynie, zawsze możemy wykonać dla Ciebie kabel na zamówienie, a nasi menedżerowie skontaktują się z Tobą w celu uzyskania szczegółowych porad. Na tej stronie można również uzyskać odpowiedzi na najbardziej popularne pytania.

  Wybór odpowiedniego kabla do Twojego urządzenia audio nie jest łatwy, dlatego stworzyliśmy narzędzie, które pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pomoże lepiej poznać ten temat. Użyj Dr.Head do budowy kabli.

Wypróbuj

To portal poświęcony wszystkiemu co związane ze sprzętem audio, dźwiękiem oraz muzyką. Autorem wszystkich artykułów jest Radosław Pasternak - pasjonat muzyki, na co dzień pracownik krakowskiego salonu muzycznego Nautilus.

Aktualności

/ /