HEDDphone ONE - pierwsze słuchawki z szerokopasmowymi przetwornikami AMT!

24 maj 2022

HEDDphone ONE - pierwsze słuchawki z szerokopasmowymi przetwornikami AMT!

Berlińska firma HEDD (Heinz Electrodynamic Devices) zaprezentowała HEDDphone, pierwsze słuchawki, w których zastosowano opracowaną przez nią technologię AMT. Klaus Heinz, założyciel firmy HEDD, a wcześniej firmy ADAM, był jednym z pierwszych propagatorów sterowników Air Motion Transformer, znanych również jako emitery Heil.

Air Motion Transformer (AMT) to przetwornik elektrodynamiczny, który porusza powietrze znacznie szybciej niż konwencjonalne cewki głośnikowe, przetworniki magnetostatyczne (planarne) lub elektrostatyczne. W przetwornikach AMT zastosowano zagiętą membranę, dzięki czemu powietrze porusza się czterokrotnie szybciej. Jest to przełom w przekazywaniu większej ilości szczegółów w każdym nagraniu dźwiękowym. Aby odtworzyć pełny zakres słyszalnych częstotliwości (i nie tylko), w słuchawkach HEDD zastosowano technologię VVT - nową zmienną geometrię membrany, zamiast stałej struktury geometrycznej konwencjonalnych głośników wysokotonowych AMT stosowanych w monitorach studyjnych i systemach głośnikowych.

Firma wierzy, że spodoba się on zarówno audiofilom, jak i profesjonalistom, obiecując ogromne możliwości dynamiczne i doskonałą rozdzielczość dźwięku dzięki zastosowaniu zasady AMT.

Słuchawki są produkowane w Niemczech i będą dostępne pod koniec trzeciego kwartału 2019 r. Dokładna cena nie jest znana, ale zapowiada się, że będzie znacznie niższa niż 2000 euro.

To portal poświęcony wszystkiemu co związane ze sprzętem audio, dźwiękiem oraz muzyką. Autorem wszystkich artykułów jest Radosław Pasternak - pasjonat muzyki, na co dzień pracownik krakowskiego salonu muzycznego Nautilus.

Aktualności

/ /