Audeze kontynuuje swój podbój audiofilów, wprowadzając na rynek słuchawki LCD-4 i wzmacniacz...

3 maj 2022

Audeze kontynuuje swój podbój audiofilów, wprowadzając na rynek słuchawki LCD-4 i wzmacniacz King

Inżynierowie firmy Audeze chcą ustanowić nową poprzeczkę jakości dla swojej marki. Wprowadzenie na rynek nowych flagowych słuchawek High-End LCD-4 było równie wielkim wydarzeniem jak wspólne opracowanie wzmacniacza King z firmą Bascom King. Wyczekiwano wprowadzenia na rynek flagowego modelu, który zajął pozycję flagowca w kolekcji LCD, ale wzmacniacz ten był jak dotąd najbardziej ambitnym projektem firmy, która chciała stworzyć jeden z najlepiej brzmiących wzmacniaczy dostępnych w swojej klasie.

W porównaniu z modelem LCD-3 nowe słuchawki Audeze zmieniły tylko kilka szczegółów w swoim wyglądzie. Projektanci dodali karbonową opaskę na głowę ze skórzaną wyściółką, która nadaje modelowi wygląd premium, oraz lakierowane drewniane miseczki głośników. Poza wyglądem, w izodynamicznych słuchawkach LCD-4 zastosowano ultracienką membranę Uniforce oraz system magnesów Double Fluxor. Całkowite zniekształcenia harmoniczne będą poniżej 1%, a impedancja modelu wyniesie 100 omów. Zgodnie z komentarzami pracowników firmy Audeze, LCD-4 zapewnią niesamowity dźwięk w zakresie średnich i wysokich częstotliwości, w połączeniu z doskonałym odtwarzaniem basów, przewyższając pod tym względem słuchawki innych producentów na tym poziomie.

Na szczególną uwagę zasługuje prezentacja nowego wzmacniacza hybrydowego King, opracowanego przez Audeze we współpracy z Bascomem Kingiem, konstruktorem wzmacniaczy dla firm PS Audio i Constellation. Możliwość przedpremierowego zamówienia wzmacniacza została zaprezentowana użytkownikom na portalu crowdfundingowym IndieGoGo w cenie 2 950 dolarów.

Dzięki uznaniu firmy Audeze i projektom Kinga zebrano ponad 100 000 dolarów, przekraczając zapowiadany próg 50 000 dolarów.

Firma Bascom King zastosowała w urządzeniu konstrukcję hybrydową: w stopniu wejściowym wykorzystano parę triod lampowych E88CC, a w stopniu wyjściowym tranzystory MOSFET z kanałem N. Wzmacniacz King posiada w pełni zbalansowaną ścieżkę dźwiękową oraz dwa gniazda słuchawkowe. Preinstalowany zasilacz jest wyposażony w przełącznik wyboru napięcia odniesienia. Z tyłu obudowy znajdują się wejścia stereo dla 2 urządzeń ? RCA i 2 ? XLR.

W ramach oferty specjalnej dla trzech inwestorów zestaw składający się z króla i wzmacniacza LCD-4 był dostępny w cenie 6950 USD.

To portal poświęcony wszystkiemu co związane ze sprzętem audio, dźwiękiem oraz muzyką. Autorem wszystkich artykułów jest Radosław Pasternak - pasjonat muzyki, na co dzień pracownik krakowskiego salonu muzycznego Nautilus.

Aktualności

/ /