IFi ZEN One Signature - domowy DAC Bluetooth z możliwością dekodowania DSD i MQA.

20 lut 2022

IFi ZEN One Signature - domowy DAC Bluetooth z możliwością dekodowania DSD i MQA.

Brytyjska marka iFi zaprezentowała nowy flagowy stacjonarny DAC, ZEN One Signature. Urządzenie posiada wyjścia koaksjalne i optyczne, a także możliwość przesyłania sygnału przez Bluetooth. iFi nie przewidziało zintegrowanego wzmacniacza słuchawkowego, więc nie zobaczymy znanego pokrętła głośności na froncie, jak to miało miejsce w przypadku ZEN DAC V2. Jest on jednak w stanie otoczyć wszystkie sygnały cyfrowe, których używasz do słuchania w domu: smartfony, komputery PC, Mac, telewizory, a nawet konsole do gier.

IFi opisuje go jako uniwersalny DAC, z wypróbowanymi i sprawdzonymi układami z ZEN DAC V2 i chipem Burr-Brown wewnątrz. ZEN One Signature jest w stanie obsłużyć PCM do 32bit/384kHz poprzez USB oraz wszystkie poziomy DSD aż do DSD256. To, co jest w nim wyjątkowe, to fakt, że dzięki czterokanałowemu układowi, PCM i DSD idą swoimi drogami i pozostają nieskazitelnie czyste, aż do momentu konwersji na sygnał analogowy. Potrafi również w pełni zdekodować MQA, co wiele urządzeń jest w stanie jedynie wyrenderować. DAC otrzymał zaawansowany moduł Bluetooth 5.1 ze wsparciem dla aptX Adaptive, aptX HD, LDAC i HWA/LHDC.

Oczekujcie flagowego modelu iFi ZEN One Signature w Dr.Head! Model ten będzie kosztował około 500 dolarów na rynku amerykańskim, cena w Rosji nie jest jeszcze znana.

Wszystkie artykuły, recenzje, dyskusje i opinie - w naszym kanale Telegram. Subskrybuj i dołącz do dyskusji na czacie!

To portal poświęcony wszystkiemu co związane ze sprzętem audio, dźwiękiem oraz muzyką. Autorem wszystkich artykułów jest Radosław Pasternak - pasjonat muzyki, na co dzień pracownik krakowskiego salonu muzycznego Nautilus.

Aktualności

/ /