CES 2021: Odrodzona klasyka - JBL SA750

31 sty 2022

CES 2021: Odrodzona klasyka - JBL SA750

Wzmacniacz zintegrowany SA750 ukazuje się z okazji 75 rocznicy istnienia firmy, podobnie jak głośnik L100 Classic 75. Boczne panele wzmacniacza są wykończone naturalnym fornirem tekowym, podobnie jak w przypadku głośnika L100 Classic 75 z limitowanej edycji, tworząc w ten sposób jednolitą koncepcję wizualną. Firma czerpała inspirację z dwóch klasycznych modeli, SA600 i SA660, które były produkowane w latach 60. i 70. Producent określił nowy wzmacniacz jako kompletny wzmacniacz pracujący w klasie G.

Wygląd SA750 wyraźnie nawiązuje do stylu lat 70-tych, ale w jego wnętrzu kryją się wszystkie najnowocześniejsze rozwiązania, jakie Harman ma do zaoferowania. Producent podaje moc 120 W na kanał przy 8 omach lub 220 W przy 4 omach.

Co jest ciekawego w klasie G? Wzmacniacze tej klasy są w stanie automatycznie włączać zasilanie rezerwowe, gdy wymaga tego złożoność muzyki. Ma to na celu zapewnienie, że wzmacniacz zawsze ma wystarczającą ilość prądu dla nawet najbardziej wymagającej muzyki. Na przykład, jeśli fonogram ma ostre zmiany dynamiki, nawet przy najcichszym sygnale, dźwięk nie będzie "wygaszony". Taka cecha jest właściwa wzmacniaczom grającym w klasie A. W tym przypadku producent twierdzi, że SA750 przejął od nich to, co najważniejsze - szczegółowość, dokładność, zrozumiałość i minimalne zniekształcenia nawet przy najniższej głośności.

Nowy wzmacniacz może odbierać sygnał "over the air" za pomocą najpopularniejszych obecnie rozwiązań (Google Chromecast, Apple Airplay 2, Bluetooth, Wi-Fi), jeśli użytkownik nie chce korzystać z kabli. Wbudowany DAC z obsługą UPnP (Ethernet i WiFi), Roon Ready i możliwością dekodowania MQA. Wzmacniacz został wyposażony w funkcję kalibracji dźwięku Dirac Live.

Jednak inżynierowie nie zapomnieli również o sprawdzonych rozwiązaniach. SA750 wyposażony jest w stopień gramofonowy dla wkładek MM/MC, analogowe wyjście słuchawkowe, AUX, wyjście z przedwzmacniacza oraz kilka głównych złącz: RCA, optyczno-aksjalne oraz wejście na dysk USB.

Na przednim panelu znajdziemy przełączniki do obsługi standardowych funkcji oraz trzy regulatory: balansu, głośności i źródła dźwięku.

To portal poświęcony wszystkiemu co związane ze sprzętem audio, dźwiękiem oraz muzyką. Autorem wszystkich artykułów jest Radosław Pasternak - pasjonat muzyki, na co dzień pracownik krakowskiego salonu muzycznego Nautilus.

Aktualności

/ /