Wzmacniacz słuchawkowy HiFiMAN EF6 dostępny już wkrótce

11 kwi 2022

Wzmacniacz słuchawkowy HiFiMAN EF6 dostępny już wkrótce

Po tym jak HiFiMAN wypuścił na rynek flagowe słuchawki HE-6 o niskiej czułości, audiofile byli sfrustrowani ograniczonym wyborem wzmacniaczy, które byłyby w stanie pompować te słuchawki. W większości przypadków właścicieli ratowały jedynie wzmacniacze domowej roboty. Nawet dziś, kilka lat po premierze, HE-6 mają jedne z najniższych czułości wśród wszystkich słuchawek, co zostało wielokrotnie potwierdzone w licznych testach.

HiFiMAN EF-6

HiFiMan zaproponował dwa wyjścia: albo użycie adaptera podłączanego do wzmacniacza głośnikowego, albo zakup nowego wzmacniacza HiFiMan EF-6.

HiFiMAN HE-6

EF6 to wzmacniacz dużych rozmiarów, zdolny do pompowania nie tylko HE-6, ale także wyraźnie mocniejszych słuchawek, jeśli takie z pewnością istnieją. Koszt wzmacniacza jest podobny do HE-6. Serwis Head-Fi.org opublikował już pierwszą pozytywną recenzję tego modelu, a także zdjęcia wnętrza EF-6.

Przyjrzyjmy się, z czego składa się wzmacniacz:

HiFiMAN EF-6

Wewnątrz widać przypuszczalnie konstrukcję monobloku oraz dodatkowe ekranowanie transformatorów. Do regulacji głośności zastosowano dyskretny potencjometr na przełączniku galiletowym. Dzięki takiemu sterowaniu można uniknąć braku równowagi kanałów, który często występuje w przypadku konwencjonalnych sterowników opartych na zmiennych rezystorach w położeniach granicznych, zwłaszcza gdy sterowana jest głośność minimalna. Podobny element sterujący na przełączniku pokrętła jest stosowany we wzmacniaczach Burson Audio HA-160 i HA-160D.

HiFiMAN EF-6

Do wzmacniacza można podłączyć dwa źródła sygnału za pośrednictwem wejść RCA (na tylnym panelu) oraz drugie źródło sygnału za pośrednictwem gniazda mini jack (na panelu zewnętrznym), takie jak urządzenie przenośne, np. HiFiMan HM601, HM 801, Colorfly CK4, C4 Pro, iBasoo DX100 lub QLS Audio QA 350. Słuchawki można podłączyć za pomocą standardowego gniazda jack lub złącza zbalansowanego (4-stykowego XLR).

Mamy nadzieję, że wkrótce wzmacniacz ten trafi do naszego laboratorium testowego, abyśmy mogli go sprawdzić w terenie.

Dane techniczne

  • Regulacja głośności: ręczna regulacja skokowa
  • Zasilanie wykorzystuje filtr CLC
  • Ciężar: 10,75 kg
  • Wymiary: 310 mm*330 mm*105 mm
  • Zniekształcenia harmoniczne: 0,03% (1W przy 1kHz)
  • Współczynnik sygnał/szum: 95dB
  • Maksymalna moc wyjściowa: Klasa A 5 W przy 50 omach

To portal poświęcony wszystkiemu co związane ze sprzętem audio, dźwiękiem oraz muzyką. Autorem wszystkich artykułów jest Radosław Pasternak - pasjonat muzyki, na co dzień pracownik krakowskiego salonu muzycznego Nautilus.

Aktualności

/ /