UBSOUND wprowadza na rynek Ergonomiczny IEM 'Orchestra'

27 maj 2021

UBSOUND wprowadza na rynek Ergonomiczny IEM 'Orchestra'

Włoska firma UBSOUND właśnie wprowadziła do sprzedaży na całym świecie swoje nowe, ergonomiczne słuchawki douszne HD ORCHESTRA. UBSOUND to włoska firma zajmująca się elektroniką użytkową, z siedzibą w Mediolanie, specjalizująca się w przenośnych produktach audio, takich jak wysokiej jakości IEM, słuchawki, głośniki, DAP i wzmacniacze DAC. Po wielkim sukcesie i wzroście świadomości marki na całym świecie dzięki dwóm pierwszym seriom IEM i jednemu modelowi słuchawek (Fighter, Smarter, Dreamer), firma rozpoczyna swoje nowe wyzwanie od trzeciego modelu IEM z nowym ergonomicznym stylem "wokółusznym", nieco bardziej naturalną sygnaturą akustyczną i naprawdę konkurencyjną ceną - 24$. UBSOUND nadal koncentruje się na jasnej, nadchodzącej mapie produktów, która obejmuje DAP-y, wzmacniane DAC-y i głośniki bezprzewodowe.

Na moje oko projekt Orchestra wygląda jak wyraźny upgrade w stosunku do poprzednich projektów i spodoba się nowoczesnym audiofilom o ograniczonym budżecie, więc poświęciłem trochę czasu na krótki wywiad z Marzio Gasparro, prezesem i dyrektorem generalnym grupy UBSOUND, aby porozmawiać o nowym ORCHESTRA IEM, aktualizacjach w firmie i przyszłym rozwoju.

Cześć Marzio, co możesz nam powiedzieć o początkowej fazie działalności firmy UBSOUND i ostatnich 2 latach na światowym rynku przenośnych urządzeń audio?

Przede wszystkim chciałbym podziękować Ci, Marcus, za Twój cenny czas. Jesteśmy bardzo dumni z wyników, jakie udało nam się osiągnąć w pierwszej fazie działalności i związanej z tym międzynarodowej świadomości marki - jesteśmy obecnie obecni w ponad 40 krajach na całym świecie. Nawet świetne wyniki w zakresie przychodów i sprzedanych ilości były niespodziewane. Te główne osiągnięcia dały nam szansę i narzędzia, aby skoncentrować więcej zasobów na naszych nadchodzących produktach, w tym na nowej serii ORCHESTRA.

Jakie są wasze główne kanały sprzedaży na całym świecie?

Dotarliśmy do kilku kanałów, takich jak sieci handlowe, specjalistyczne sklepy hi-fi, luksusowe domy towarowe i oczywiście segment e-tail, reprezentowany na przykład przez Amazon i kilka platform e-commerce na całym świecie. W przyszłości rozważamy również otwarcie naszych własnych flagowych, niezależnych sklepów w największych miastach na całym świecie. Na razie jest to tylko zalążek, ale byłoby to fundamentalne, aby dać konsumentom możliwość przetestowania naszego asortymentu w specjalnych miejscach UBSOUND pod względem "nastroju audio". W sekcji "gdzie kupić" na naszej stronie internetowej (www.ubsound.com) znajduje się lista autoryzowanych sklepów online i offline na całym świecie, w których można nabyć wszystkie nasze produkty.

Co możesz nam powiedzieć o nowych dousznych słuchawkach "ORCHESTRA" HD? Czy możesz wyjaśnić kilka szczegółów technicznych i ich główne cechy?

ORCHESTRA to nasze pierwsze ergonomiczne słuchawki douszne, wprowadzone na rynek z obowiązkowym stylem "wokółusznym". Są wygodne, niezwykle lekkie, eleganckie, chłodne, ze wspaniałą i nieco naturalną sceną dźwiękową, nawet jeśli, jak wszystkie nasze produkty, częstotliwości basowe są zawsze teksturowane i potężne, co nieco podgrzewa tonalność. Mocno wierzę, że niesamowita cena detaliczna wynosząca tylko 24$ będzie kluczowym punktem dla naszych nowych słuchawek w porównaniu do innych dużych graczy na rynku w stylu "wokółusznym", jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Jak już mówiłem, nasza misja opiera się na dostarczaniu wysokiej jakości brzmienia w przystępnej cenie dla każdego i myślę, że ORCHESTRA potwierdza tę ideę. Z technicznego punktu widzenia, zainwestowaliśmy znaczne środki w rozwój projektu ORCHESTRA, ponieważ chcieliśmy utrzymać niską cenę detaliczną, ale jednocześnie świetną jakość dźwięku i dodatkową funkcję posiadania mikrofonu do rozmów w trybie głośnomówiącym, co wynika z konsekwentnego wzrostu wykorzystania smartfonów do odtwarzania muzyki. Przeprowadziliśmy kilka testów z wieloma urządzeniami i rodzajami muzyki w wielu gatunkach.

Czy ma Pan już jasną mapę drogową dla przyszłości UBSOUND?

Tak, mam. Mamy jasną mapę drogową dla nowych, nadchodzących produktów. Po pierwsze wprowadzimy na rynek nowy model słuchawek dousznych, wprowadzając kilka nowych aspektów, aby uzupełnić naszą ofertę słuchawek. Następnie planujemy eksplorację segmentu głośników bezprzewodowych, ze względu na duże zapotrzebowanie rynku. Wreszcie, w odniesieniu do nadchodzących urządzeń UBSOUND, kiedy trudny projekt będzie gotowy do wprowadzenia na rynek masowy, wprowadzimy nasz pierwszy DAP, który ma być lekki, wydajny i przyjazny dla użytkownika w tym samym czasie, realizując jeden z naszych początkowych i ambitnych celów.

Specyfikacja techniczna Orchestra IEM

  • 10mm niezależne przetworniki dynamiczne HD Czułość: 115dB/mW Pasmo przenoszenia: 15-21.000Hz. Impedancja: 16Ω Maksymalne zniekształcenia <0,2%

Oficjalna strona producenta: www.ubsound.com

To portal poświęcony wszystkiemu co związane ze sprzętem audio, dźwiękiem oraz muzyką. Autorem wszystkich artykułów jest Radosław Pasternak - pasjonat muzyki, na co dzień pracownik krakowskiego salonu muzycznego Nautilus.

Aktualności

/ /