Prezentacja ASUS Essence III na targach Doctorhead

5 paź 2021

Prezentacja ASUS Essence III na targach Doctorhead

W sklepie Doctorhead-Perovo odbyła się prezentacja nowego flagowca w ofercie audio firmy ASUS. Przedstawiciele firmy ASUS, wraz ze specjalistami z firmy Doctorhead, zaprezentowali zgromadzonym dziennikarzom przedwzmacniacz, przetwornik cyfrowo-analogowy i wzmacniacz słuchawkowy ASUS Essence III.

Jest to krok w kierunku rynku audiofilskiego i nie mógłby być bardziej imponujący, jeśli chodzi o najsprytniejszą jak dotąd linię produktów. Wygląda podobnie do Essence STU, ale jest kilkukrotnie większy. Jedną z głównych cech jest natywna obsługa formatu dźwięku Direct Stream Digital (SA-CD) HD. Po wstępnym wystąpieniu przedstawicieli firmy ASUS, nasz wielki przyjaciel i guru techniczny Roman opowiedział zgromadzonej prasie wszystkie szczegóły dotyczące formatu DSD, który przeżywa swoje drugie narodziny, jego implementacji w Essence III oraz innych cech urządzenia. W tej chwili na rynku nie ma prawie żadnych przetworników USB obsługujących DSD. Najbliższym konkurentem jest Teac UD501 DAC, ale wtedy wymagany jest dodatkowy wzmacniacz słuchawkowy. Sekcja DAC w Essence III wykorzystuje zbalansowany układ dual mono, wykorzystujący parę układów AD 1955 DAC, po jednym na kanał. Wybrane wzmacniacze operacyjne to wysokiej klasy AD 827SQ i MUSES 02. Wzmacniacz słuchawkowy jest również w pełni zbalansowany - może współpracować zarówno z modelami symetrycznymi, jak i niezbalansowanymi. Wielołańcuchowy transformator toroidalny, precyzyjne taktowanie TCXO, asynchroniczny transfer danych USB, oddzielne zasilanie, płytki obwodów analogowych i cyfrowych - ASUS dołożył wszelkich starań, aby zminimalizować zakłócenia i jitter. Regulacja głośności odbywa się za pomocą przekaźnikowego tłumika skokowego z możliwością zdalnego sterowania, a Essence III jest już wyposażony w pilota zdalnego sterowania. Po wprowadzeniu, zaprosiliśmy gości do obejrzenia i ocenienia Essence III na własne oczy w "pokoju odsłuchowym", w którym zgromadziliśmy różne kombinacje sprzętu audio do porównania. Dziennikarze przyjęli naszą ofertę z dużym zainteresowaniem, bo urządzenie na nasz rynek i na dziś jest naprawdę wyjątkowe. Nowość okazała się godna polecenia i z pewnością znajdzie swoich słuchaczy, mimo wyższej ceny niż dotychczasowe produkty ASUSa. Ta ostatnia z kolei wydaje się bardzo rozsądna, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie innowacje, obsługę DSD, zbalansowane słuchawki i pilot zdalnego sterowania. ASUS Essence III będzie dostępny w naszych sklepach już wkrótce, bądźcie czujni!

To portal poświęcony wszystkiemu co związane ze sprzętem audio, dźwiękiem oraz muzyką. Autorem wszystkich artykułów jest Radosław Pasternak - pasjonat muzyki, na co dzień pracownik krakowskiego salonu muzycznego Nautilus.

Aktualności

/ /