NuForce wprowadza na rynek audiofilski model słuchawek wielodriverowych Primo 8.

28 wrz 2021

NuForce wprowadza na rynek audiofilski model słuchawek wielodriverowych Primo 8.

Nadchodzące słuchawki NuForce Primo 8 posiadają cztery zbalansowane przetworniki armaturowe na kanał - po jednym dla tonów wysokich i średnich oraz parę dla tonów niskich. Tandem przetworników basowych pozwala na uzyskanie głębszego basu przy jednoczesnej redukcji zniekształceń harmonicznych o 75%.

Jedną z kluczowych cech modelu Primo 8 jest własna zwrotnica fazowo-liniowa (zgłoszona do opatentowania) ze zoptymalizowaną wersją filtra Butterwortha pierwszego rzędu. Według NuForce, rezultat działania nowej zwrotnicy jest słyszalny "gołym uchem", a Primo 8 pozbawiony jest pięty achillesowej innych modeli multidriverów (przesłuchy i nakładanie się dźwięku).

Przewód, jak można się spodziewać po słuchawkach tej klasy, jest odłączany, wzmocniony kevlarową nicią i wyposażony we wtyk koaksjalny (podobny do słuchawek Shure czy ostatnich modeli Westone). W zestawie znajdują się dwa kable - standardowy oraz kabel do słuchawek (z mikrofonem). Ponadto nabywcy otrzymają 8 par silikonowych wkładek dousznych (2 pary w 4 rozmiarach), 2 pary piankowych wkładek dousznych Comply, ściereczkę i narzędzie do czyszczenia słuchawek, adapter 6,3 mm oraz designerskie etui do przechowywania/transportu.

Sami NuForce nie nazywają nowego produktu inaczej niż Personal In-Canal Hi-End Speaker System. Model ten ma się pojawić pod koniec marca w cenie około 500 dolarów.

To portal poświęcony wszystkiemu co związane ze sprzętem audio, dźwiękiem oraz muzyką. Autorem wszystkich artykułów jest Radosław Pasternak - pasjonat muzyki, na co dzień pracownik krakowskiego salonu muzycznego Nautilus.

Aktualności

/ /