Nowości na targach IFA 2019 | Głośniki High End z serii Sony Signature SA-Z1

22 lis 2021

Nowości na targach IFA 2019 | Głośniki High End z serii Sony Signature SA-Z1

Na targach IFA 2019 firma Sony zaprezentowała głośnik bliskiego pola ze swojej serii Signature. Twierdzi, że dźwięk jest "tak wciągający, że będziesz miał wrażenie, że możesz wyciągnąć rękę i dotknąć dźwięku".

Na premierę systemu trzeba będzie poczekać do wiosny 2020 roku, a jego cena wyniesie około 6 500 funtów. W głośnikach SA-Z1 zastosowano ten sam hybrydowy układ wzmacniacza DA, co w głośnikach Sony A-ZH1ES, ale z nowym półprzewodnikiem mocy GaN (azotek galu) w celu zmniejszenia zniekształceń. Sony twierdzi, że obudowa składa się z sześciu aluminiowych części, aby uniknąć rezonansu.

Przetworniki są rozmieszczone współosiowo, aby zapewnić optymalne wyrównanie czasowe szczytów fal dźwiękowych i są kontrolowane przez unikalny algorytm i procesor FPGA, który poprawia integrację przetworników.

Sony obiecuje szerokie i głębokie pole akustyczne, częściowo dzięki układowi 'Tsuzumi' z kanałami bocznymi, które wspomagają subwoofery i emitują dźwięk. Same subwoofery są umieszczone poziomo, aby tłumić wzajemnie swoje wibracje. "Chirurgiczne" pozycjonowanie trio głośników wysokotonowych I-ARRAY dopełnia technologiczny zespół, aby zapewnić "bogatą ekspresję muzyczną".

Według producenta, zarówno komputery jak i przenośne odtwarzacze będą idealnym towarzyszem dla urządzenia, z możliwością wyboru sześciu rodzajów wejść cyfrowych i analogowych.

Właściciele będą mogli wybrać jeden z czterech presetów lub samodzielnie dostosować brzmienie. Możesz kontrolować ruch subwoofera, zmieniać częstotliwość odcięcia głośników basowych i regulować taktowanie głośników wysokich, aby SA-Z1 idealnie pasował do Twojej przestrzeni i gustu.

To portal poświęcony wszystkiemu co związane ze sprzętem audio, dźwiękiem oraz muzyką. Autorem wszystkich artykułów jest Radosław Pasternak - pasjonat muzyki, na co dzień pracownik krakowskiego salonu muzycznego Nautilus.

Aktualności

/ /