Nowości na targach CES2015: Sony i Audeze

13 kwi 2022

Nowości na targach CES2015: Sony i Audeze

Od 6 do 9 stycznia w Las Vegas odbywają się międzynarodowe targi elektroniki użytkowej CES 2015. Jak zwykle, my w Doctorhead śledzimy to wydarzenie ze szczególnym zainteresowaniem i będziemy informować Was o tym, co ciekawego producenci sprzętu personal audio mają w planach na nowy rok. Japońska firma Sony zaprezentowała publiczności nowy audiofilski odtwarzacz SONY Walkman ZX2.

Stylistyka jest zdecydowanie podobna do SONY NWZ-ZX1, ale nowość ma czarną, bardziej zaokrągloną obudowę, zwiększoną liczbę przycisków fizycznych, co z pewnością sprawi, że odtwarzacz będzie wygodniejszy w obsłudze.

Pamięć wynosi ponownie 128 GB, ale wydaje się, że firma Sony wysłuchała fanów Walkmanów i wyposażyła odtwarzacz w gniazdo microSD, które umożliwia rozszerzenie wbudowanej pamięci.

SONY Walkman ZX2 działa pod kontrolą systemu Android 4.2. Oczywiście odtwarzacz obsługuje wszystkie najważniejsze formaty Hi-Res (DSD, WAV, AIFF, FLAC, ALAC itd.).

Przewidywana cena SONY Walkman ZX2 to 1119,99 USD.

Firma Audeze zaprezentowała dwie wersje nowych izodynamicznych słuchawek Audeze EL-8 - zamkniętą i otwartą.

Audeze EL-8 powinny być bardziej przystępną cenowo i przenośną wersją Audeze EL-8, impedancja 30 omów i czułość 102 dB pozwolą na podłączenie słuchawek nawet do zwykłego odtwarzacza lub telefonu.

Nowe przetworniki Audeze EL-8 Fluxor wyposażono w membranę wykonaną z materiału Uniforce opracowanego przez NASA (National Aeronautics and Space Administration), który jest odporny na naprężenia występujące w przestrzeni kosmicznej. Projekt powstał we współpracy z BMW Group DesignworksUSA. Oczekuje się, że cena wyniesie 699 USD
To portal poświęcony wszystkiemu co związane ze sprzętem audio, dźwiękiem oraz muzyką. Autorem wszystkich artykułów jest Radosław Pasternak - pasjonat muzyki, na co dzień pracownik krakowskiego salonu muzycznego Nautilus.

Aktualności

/ /