Nowości na CES 2016: ostatni etap

23 kwi 2022

Nowości na CES 2016: ostatni etap

Targi CES 2016 zakończyły się w ubiegłym tygodniu kolejnym rekordem frekwencji. W ciągu niespełna tygodnia w imprezie wzięło udział 170 000 gości, którzy byli maksymalnie zadowoleni ze wspaniałej atmosfery, jaka panowała podczas pokazu gadżetów. Swoje osiągnięcia zaprezentowały zarówno duże, znane na całym świecie firmy, jak i początkujące przedsiębiorstwa, które w przyszłości mogą dorównać liderom rynku technologicznego. Ostatnie dni targów CES 2016 upłynęły pod znakiem kilku ciekawych modeli, o których krótko, ale jednak warto wspomnieć.

Firma Harman&Kardon zaprezentowała gościom odświeżoną linię Omni. Nowe głośniki i seria Omni+ będą dostępne w rozszerzonym zakresie rozmiarów (Omni 10+ (mały), Omni 20+ (średni) i Omni 50+ (duży)) i będą prezentować możliwości dźwięku o wysokiej rozdzielczości (24 bity/192 kHz (poprzednie wersje Omni radziły sobie z 24 bitami/96 kHz).

Do oferty dołącza również nowy soundbar Omni+, który może tworzyć system głośników 5.1 lub 2.1. Użytkownicy będą mogli otrzymać Omni+ dopiero w czerwcu 2016 roku. Model Omni 10+ będzie kosztował 250 euro, Omni 20+ - 350 euro, a Omni 50+ - 500 euro. Soundbar trafi do właściciela, który nie wyłożył na niego 1000€.

Następna na liście jest firma Naim, która podbiła serca audiofilów swoim Mu-so. Nie każdy może sobie pozwolić na zapłacenie aż 895 EUR, dlatego Naim wprowadzając na rynek kompaktowy model Mu-soQb postanowił skierować swoją ofertę do średniej półki cenowej. Wprowadzony na rynek w marcu model Qb o mocy 5,6 kW wykorzystuje wszystkie zalety swojego poprzednika w nowej, smukłej formie.

W celu zapewnienia doskonałej propagacji dźwięku głośnik Qb wyposażono w przetworniki wielokierunkowe, które docierają do każdego punktu w otoczeniu. Wszystkie charakterystyki, jak już wspomniano, pochodzą z bazy Mu-so. Zastosowano to samo 32-bitowe cyfrowe przetwarzanie sygnału (DSP), BT, obsługę usług strumieniowych i wysokiej jakości strumieniowanie UPnP. Użytkownicy będą mogli zamówić sześciennego potwora w cenie 595?

Na targach CES 2016 firma Phiaton ogłosiła wprowadzenie na rynek nowych słuchawek: pełnowymiarowego modelu bezprzewodowego BT 460 oraz modelu dokanałowego MS 300BA. Ciekawy pomysł został zastosowany w pierwszym modelu. Oprócz dotykowych elementów sterujących słuchawki BT 460 są wyposażone w wewnętrzne czujniki, które informują słuchawki o tym, że nie są już używane i zostały zdjęte z głowy. W razie alarmu przełącza się w tryb uśpienia, oszczędzając baterię.

W tym przypadku twórcy twierdzą, że bateria może wytrzymać do 20 godzin. Ku uciesze audiofilów słuchawki są wyposażone w technologię Bluetooth 4.0 i Apt-X, które usprawniają przesyłanie strumieniowe danych o wysokiej jakości, a także w 40-milimetrowe przetworniki. Model ten będzie dostępny w kolorze czarnym i białym już pod koniec stycznia w cenie 249 USD. Jeśli chodzi o drugi model, to jest on skierowany raczej do szerokiej publiczności. Producent oferuje hybrydowe słuchawki MS 300BA w cenie 99 USD: przetwornik armaturowy zapewni średnią i wysoką wydajność, natomiast przetwornik dynamiczny będzie wywierał nacisk na niskie częstotliwości. Nowość będzie dostępna w kolorach czarnym i czerwono-białym, a także w zestawie z BT 460.

A teraz trochę o start-upach. Projekt niemieckiej firmy Bragi, który przyciągnął 1 988 inwestorów w celu stworzenia bezprzewodowych inteligentnych słuchawek i zebrał 3 400 000 dolarów, wreszcie pokazał działający prototyp słuchawek Dash.Myśląc o filmie promocyjnym zamieszczonym na Kickstarterze, chce się podziękować założycielowi za tę podróż. Wypowiedziane w marcu 2014 roku zdanie "We did it" przetrwało próbę czasu, a dopiero teraz do inwestorów zaczęły trafiać pierwsze modele słuchawek wewnątrzkanałowych. Krótko mówiąc, Niemcom rzeczywiście udało się stworzyć pierwsze inteligentne słuchawki, które nie tylko świetnie wyglądają i dobrze brzmią, ale także mają wiele funkcji.

Przednia część słuchawek jest wyposażona w ekran dotykowy do sterowania funkcjami Dash. Ponadto słuchawki stają się niezastąpioną pomocą, monitorując stan zdrowia użytkownika za pomocą wbudowanego oksymetru (który pokazuje poziom hemoglobiny we krwi), akcelerometru (który mierzy pozorne przyspieszenie) i czujnika tętna. Ponadto istnieje możliwość regulacji poziomu izolacji akustycznej w każdej słuchawce. Nie jest znana oficjalna data premiery, ale cena Dasha pozostaje niezmieniona i wynosi 299 USD.

To portal poświęcony wszystkiemu co związane ze sprzętem audio, dźwiękiem oraz muzyką. Autorem wszystkich artykułów jest Radosław Pasternak - pasjonat muzyki, na co dzień pracownik krakowskiego salonu muzycznego Nautilus.

Aktualności

/ /