Nowość na CES2015: AKG N90Q

15 mar 2022

Nowość na CES2015: AKG N90Q

Firma AKG zaprezentowała nowe słuchawki z oferty legendarnego producenta muzycznego Quincy Jonesa. AKG N90Q to pełnowymiarowe słuchawki z oryginalną technologią TruNote, która wykorzystuje własne oprogramowanie i mikrofony w każdym nauszniku do pomiaru i automatycznej kalibracji charakterystyki częstotliwościowej słuchawek noszonych na głowie. Dzięki temu dźwięk jest korygowany pod kątem anatomii każdego pacjenta.

Słuchawki AKG N90Q są również wyposażone w technologię aktywnej redukcji szumów, dwuwarstwowe piankowe poduszki nauszne oraz zoptymalizowane przetworniki zapewniające czysty, pozbawiony zniekształceń dźwięk. Córka Quincy'ego, Kidada Jones (projektantka Disneya), pomagała przy wyborze stylu i materiałów dla modelki. Słuchawki AKG N90Q mają trafić do sprzedaży latem tego roku.

Firma ogłosiła również rozszerzenie serii Y o 2 modele wewnątrzkanałowe: AKG Y20 i AKG Y23. AKG Y20 posiada matową, lekką obudowę z poliwęglanu i odpornej na zarysowania gumy.

Słuchawki są wyposażone w przetworniki o średnicy 8 mm, silikonowe wkładki douszne FlexSoft oraz zintegrowany uniwersalny pilot z jednym przyciskiem. Kompaktowy AKG Y23 posiada mniejsze przetworniki z membraną 5,8 mm i jednoprzyciskowym pilotem.

To portal poświęcony wszystkiemu co związane ze sprzętem audio, dźwiękiem oraz muzyką. Autorem wszystkich artykułów jest Radosław Pasternak - pasjonat muzyki, na co dzień pracownik krakowskiego salonu muzycznego Nautilus.

Aktualności

/ /