Nowe słuchawki i audio 2020. Czego możemy się spodziewać po producentach do końca roku?

7 mar 2022

Nowe słuchawki i audio 2020. Czego możemy się spodziewać po producentach do końca roku?

Niedawno doczekaliśmy się wreszcie zapowiedzi Sony WH-1000XM4, ale co jeszcze branża audio szykuje dla nas w tym roku? Cały świat siedzi w domu, wystawy i inne wydarzenia zostały odwołane lub przeniesione do sieci. Zbliżają się targi IFA2020, które odbędą się, ale w skróconej formie i nie będą otwarte dla publiczności. W międzyczasie zebraliśmy kilka informacji i plotek na temat ciekawych nowości, które ukazały się lub mają się ukazać w tym roku.


Brytyjska firma RHA wypuściła niedawno drugą wersję popularnych słuchawek TWS TrueConnect 2. Konstrukcja pierwszej generacji została zachowana. Co nowego? Większy czas pracy na baterii (44 godziny vs 25), większa odporność na żywioły (IP55 vs IPX5), więcej mikrofonów (lepsze słuchawki), sensory dotykowe zamiast mechanicznych przycisków, a przede wszystkim lepszy dźwięk.

Jesienią Philips powróci do świata osobistego audio z nowym, odsłoniętym okrętem flagowym, Philips Fidelio X3 z dużymi 50 mm wielowarstwowymi membranami polimerowymi.

iFi rozszerza swoją serię ZEN i wprowadza na rynek wzmacniacz słuchawkowy iFi ZEN Can w takiej samej obudowie jak cała seria. Według firmy, wiele z rozwiązań zastosowanych w maleńkim Zen Can zostało zapożyczonych z flagowego wzmacniacza klasy A iFi Pro iCan. Przy standardowym połączeniu wzmacniacz dostarczy 1600mW (7.2V) @ 32 ohm lub ponad 15V @ 300 ohm przy połączeniu zbalansowanym, co powinno wystarczyć do najciaśniejszego planara.

Jesienią powinny być również dostępne nowe wersje zestawów Jabra Elite 75T i Elite Active 75T z obsługą ładowania bezprzewodowego.

Profesjonalna marka Mackie rozszerza swoją linię monitorów kanałowych o trzy modele multidriverów: MP-320 z trzema przetwornikami dynamicznymi na kanał, MP-360 z trzema przetwornikami armaturowymi i MP-460 z czterema przetwornikami armaturowymi na kanał.

Od AKG oczekuje się dwóch modeli bezprzewodowych. Pełnowymiarowy AKG Y600 NC może pochwalić się aktywną modulacją szumów oraz ciekawą funkcją - obracanym panelem przednim do regulacji głośności.

AKG Y400 jest prostszy i tańszy, są to słuchawki nauszne bez modulacji szumów, ale podobnie jak starszy model posiadają TalkThrou (pozwala na rozmowę bez zdejmowania słuchawek) oraz automatyczny czujnik pauzy/odtwarzania przy zdejmowaniu/zakładaniu słuchawek.

Cóż, główną intrygą są zapewne tajemnicze, pełnowymiarowe słuchawki Apple. Plotki wciąż się zbierają, że możemy zobaczyć AirPods Studio (nazwa jest spekulowana) wycenione w okolicach Sony WH-1000XM4 i Sennheiser Momentum 3 Wireless w tym roku.

Na co Ty osobiście czekasz?


To portal poświęcony wszystkiemu co związane ze sprzętem audio, dźwiękiem oraz muzyką. Autorem wszystkich artykułów jest Radosław Pasternak - pasjonat muzyki, na co dzień pracownik krakowskiego salonu muzycznego Nautilus.

Aktualności

/ /