Kable analogowe QED Performance Graphite Audio

24 mar 2022

Kable analogowe QED Performance Graphite Audio

QED stosuje zasadę "Trickle down" w literaturze marketingowej. W normalnym ludzkim języku oznacza to, że linia produktów jest budowana od góry do dołu, tzn. najpierw opracowywane są kable z najwyższej półki, a następnie ich technologia jest adaptowana do wykorzystania w tańszych modelach. Zgodnie z tą zasadą, w przewodach QED Performance Graphite zastosowano technologie i rozwiązania z wyższych serii, takich jak flagowa seria Signature oraz high-endowa seria Reference. Poza rygorystycznymi testami pomiarowymi i sprzętowymi, którym poddawane są wszystkie kable QED, istnieje jeszcze jeden etap testów, który obejmuje serię krytycznych prób odsłuchowych na systemach audio, do których są podłączane. Dzięki temu można mieć pewność, że testy laboratoryjne przyniosą rzeczywistą poprawę jakości dźwięku.

W tym modelu firma QED postanowiła powrócić do klasycznej konfiguracji kabla audio, którego przekrój poprzeczny ma kształt cyfry 8. Złącze QED Performance Graphite Audio ma nową konstrukcję - "pierścień uziemienia" jest podzielony na 6 płatów, a centralny pin jest podzielony na 2 części. Same złącza są pozłacane, co zapewnia optymalny kontakt, trwałość i zapobiega utlenianiu się powierzchni.

QED Performance Graphite Audio ma tzw. konfigurację pseudozbalansowaną z przewodnikami ułożonymi w skrętkę i ekranowaniem elektrostatycznym. Zaletą takiej geometrii ułożenia przewodów jest to, że tłumi ona wspólne moduły sygnału elektrycznego w połączonych ze sobą przewodach zasilającym i powrotnym. Wszelkie zewnętrzne szumy i zakłócenia, zwłaszcza te powodowane przez źródła o dużym natężeniu prądu (kable zasilające itp.), mają taki sam wpływ na sygnały w obu przewodach, dzięki czemu mogą być wzajemnie tłumione. Ponadto w kablu QED Performance Graphite Audio zastosowano specjalny oplot ekranujący, który jest połączony z "masą" źródła i skutecznie zwalcza szumy powodowane przez zewnętrzne źródła wysokiego napięcia (przełączniki elektryczne, wyładowania statyczne itp.). Zapewnia to solidną ochronę słabych analogowych sygnałów audio, które są podatne na zakłócenia zewnętrzne w drodze od źródła do wzmacniacza.

QED Performance Optical Graphite Toslink - mini Toslink 1,5 m

Marka: QED

Długość kabla, m: 1,5

Materiał oplotu: PVC

Dodaj do ulubionych Dla porównania 5&nbsp690&nbspQED wykorzystuje zasadę modelowania zwaną w literaturze marketingowej "Trickle down". Na zamówienie Zamówienie przedpremierowe Szybki podgląd

To portal poświęcony wszystkiemu co związane ze sprzętem audio, dźwiękiem oraz muzyką. Autorem wszystkich artykułów jest Radosław Pasternak - pasjonat muzyki, na co dzień pracownik krakowskiego salonu muzycznego Nautilus.

Aktualności

/ /