Dostępny wzmacniacz NU FORCE Icon HD USB

18 wrz 2021

Dostępny wzmacniacz NU FORCE Icon HD USB

NuForce Icon HD

Używanie komputera osobistego jako urządzenia do przechowywania kolekcji muzyki, a także jako źródła dźwięku, staje się z dnia na dzień coraz bardziej popularne. W rzeczywistości, nowoczesne oprogramowanie umożliwia standardowe zgrywanie płyt CD na bit-for-bit, zapisując pliki muzyczne o standardowej rozdzielczości "CD" (16 bitów/44,1 kHz) na dysku twardym komputera. Użytkownicy mogą również skorzystać z jednego z wielu serwisów internetowych, które oferują zbiory plików muzycznych o wysokiej rozdzielczości do pobrania (do 24 bit/96 kHz). Pojemności dysków twardych współczesnych komputerów osobistych oraz ich niska cena sprawiają, że można na nich zapisać ogromną ilość albumów muzycznych i bez problemu odtwarzać je bezpośrednio z komputera za pomocą słuchawek lub domowego systemu audio. Niestety, wielu jest już przekonanych, że jakość dźwięku z takiego odtwarzania będzie, delikatnie mówiąc, pogorszona, a jeśli nazywać rzeczy po imieniu, to nie wytrzymuje to krytyki...

Słaba jakość dźwięku z komputera wynika przede wszystkim z konwersji sygnału cyfrowego na postać analogową. Faktem jest, że większość kart dźwiękowych do komputerów PC wyposażona jest w najtańsze przetworniki cyfrowo-analogowe, pozornie na zasadzie "dobrze i dobrze", a ich producenci oczywiście nie myślą o takich rzeczach jak kryteria autentycznego dźwięku. Podobnie niskiej jakości są wzmacniacze w zwykłych komputerowych kartach dźwiękowych. Bardzo często można spotkać się z sytuacją, kiedy użytkownik kupując drogie słuchawki i podłączając je do wyjścia analogowego zwykłej karty dźwiękowej komputera, przeżywa nic innego jak okrutne rozczarowanie jakością dźwięku i tutaj, jak łatwo się domyślić, nie ma to nic wspólnego z jakością samych słuchawek.

Dostrzegając powyższe problemy, audiofilski NuForce rozszerzył ostatnio swoją ofertę urządzeń stacjonarnych o nowy NuForce Icon HD, łączący w sobie najwyższej klasy przetwornik DAC USB 24bit/96kHz z wysokiej klasy wzmacniaczem słuchawkowym. Urządzenie to wykorzystuje dokładnie ten sam przetwornik cyfrowo-analogowy, co wysokiej klasy CDP-8. Wysoką jakość dźwięku uzyskano dzięki zminimalizowaniu elektrycznej ścieżki sygnału, osobnej płytce drukowanej dla układów cyfrowych, wysokiej klasy układowi DAC składającemu się z czterech osobnych przetworników cyfrowo-analogowych o charakterystyce 24 bity/192 kHz, wysokiej jakości analogowej regulacji głośności i wielu innym rozwiązaniom technicznym znanym z wysokiej klasy sprzętu audio, a nieco niespodziewanym w przypadku niedrogiego, biurkowego urządzenia audio.

NuForce Icon HD działa dobrze zarówno ze słuchawkami dousznymi, jak i dousznymi, które mają tendencję do szerokiego różnicowania czułości. Jego moc wyjściowa jest na tyle duża, że bez problemu poradzi sobie ze słuchawkami dousznymi o niskiej czułości, a poziom szumów tła jest tak niski, że ma bardzo mały wpływ na odbiór muzyki, nawet w przypadku najbardziej czułych słuchawek dousznych.

Jeśli wykraczasz poza odsłuch słuchawkowy i planujesz zbudować wokół swojego komputera stacjonarny system audio, warto rozważyć kompaktowy, ale bardzo ciekawy wzmacniacz stacjonarny Icon Amp. W połączeniu z nim, NuForce Icon HD zapewni optymalną wydajność dla Twojej cyfrowej kolekcji muzyki.

To portal poświęcony wszystkiemu co związane ze sprzętem audio, dźwiękiem oraz muzyką. Autorem wszystkich artykułów jest Radosław Pasternak - pasjonat muzyki, na co dzień pracownik krakowskiego salonu muzycznego Nautilus.

Aktualności

/ /