Chord prezentuje swoje wyjątkowe dzieło - Mojo

29 kwi 2022

Chord prezentuje swoje wyjątkowe dzieło - Mojo

Geniusz firmy Chord Electronics osiągnął swój szczyt pomysłowości wraz z powstaniem wzmacniacza Mojo DAC. Jego nazwa pochodzi od skrótu Mobile Joy. Technologie zaimplementowane w tej niewielkiej obudowie będą konkurować ze stacjonarnymi modelami przetworników cyfrowo-analogowych, a cena mile zaskoczy.

Zgodnie z tradycją, konstruktorzy Chord Electronics do produkcji obudowy używają stopu aluminium lotniczego, co zapewnia maksymalną ochronę wzmacniacza przed uszkodzeniami. Przyciski sterujące w nowym urządzeniu mają bardzo wygodny układ. Z przodu obudowy znajdują się trzy przyciski: dwa sąsiadujące ze sobą przyciski o tej samej wielkości odpowiadają za regulację głośności, a przycisk obok służy do włączania/wyłączania DAC.

Jego funkcjonalność obejmuje również kolorowy wyświetlacz, który odpowiada odtwarzaniu plików z różnymi częstotliwościami próbkowania: 44,1 kHz na czerwono, 48 kHz na pomarańczowo i dalej, aż do osiągnięcia białego koloru wskaźnika, oznaczającego format DSD. Model ten może wydawać się dość minimalistyczny, ale Mojo posiada dwa wyjścia słuchawkowe, które pozwalają cieszyć się słuchaniem utworów w duecie.

Mojo jest prawie o połowę mniejszy od Hugo, ale ma te same mocne strony co jego poprzednik. Lekki układ techniczny wzmacniacza Chord jest zapożyczony z platformy zastosowanej w modelu Hugo, ale wprowadzono w nim szereg istotnych zmian. Szczególnie wyjątkowy jest unikalny układ FPGA Xilinx Artix-7 (spośród wszystkich znanych wzmacniaczy), który umożliwia Mojo obsługę wszystkich słuchawek o impedancji od 4 do 800 omów.

Ogromną zaletą jest rozszerzona funkcjonalność obsługi plików audio o różnych formatach i rozdzielczościach: DSD (DSD 64, DSD 128 i DSD 256), PCM, WAV, AAC, AIFF, MP3 i FLAC. Aby umożliwić odtwarzanie muzyki w wysokiej rozdzielczości, Mojo jest wyposażony w wysokiej klasy wejścia cyfrowe: wejścia optyczne mogą dekodować sygnał o częstotliwości do 192 kHz, a wyjścia USB i RCA (mini-jack) - do 768 kHz.

W Mojo zastosowano najnowszą technologię akumulatorów Li-Po, która umożliwia do 10 godzin aktywnej pracy. Nowy produkt firmy Chord jest w stanie udowodnić, że jest doskonałym urządzeniem, które wcześniej było po prostu niedostępne dla użytkownika.

Pojawienie się Mojo będzie dobrym powodem, aby wybrać się na wycieczkę do Doctorhead w celu przetestowania go, a następnie wybrać wszechstronny nowy produkt firmy Chord Electronics.

Chord Mojo

Marka: Akord

Wbudowany akumulator: tak

Wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy: tak

Dodaj do ulubionych Dla porównania 41&nbsp500&nbspRUR. Na zamówienie Zamówienie przedpremierowe Szybki podgląd

To portal poświęcony wszystkiemu co związane ze sprzętem audio, dźwiękiem oraz muzyką. Autorem wszystkich artykułów jest Radosław Pasternak - pasjonat muzyki, na co dzień pracownik krakowskiego salonu muzycznego Nautilus.

Aktualności

/ /