CES 2021: Denon Home Soundbar 550

15 sty 2022

CES 2021: Denon Home Soundbar 550

Denon zaprezentował nowy kompaktowy i potężny soundbar. Home Soundbar 550 ma możliwość odtwarzania muzyki z popularnych systemów streamingowych, takich jak Spotify, Apple Music, Amazon Music HD, TIDAL i innych. Do nowego soundbara można dodać bezprzewodowe głośniki Denon Home 150, 250 lub 350 oraz bezprzewodowy subwoofer DSW-1H, co pozwoli połączyć urządzenia w kino domowe. Cechą szczególną nowego soundbara jest to, że nie jest on przeznaczony tylko do oglądania filmów, ale również do słuchania muzyki na wysokim poziomie dzięki aplikacji HEOS.

Głośnik Home Soundbar 550 obsługuje większość aktualnych rozwiązań technicznych. Obsługa dźwięku przestrzennego Dolby Atmos i DTS:X, a także wideo 4K, wprowadza Home Soundbar 550 do klasy nowoczesnych kompaktowych systemów kina domowego.

Soundbar jest wyposażony w dotykowe elementy sterujące, a dla wygody dołączony jest pilot zdalnego sterowania. Za jego pomocą można wybrać źródło dźwięku i wstępnie ustawiony tryb dźwięku. Dzięki połączeniu eARC (Enhanced Audio Return Channel) soundbar zapewnia doskonałą jakość dźwięku po podłączeniu przez HDMI.

Do dyspozycji użytkownika są pliki wysokiej rozdzielczości oraz obszerna biblioteka muzyczna, które łączą się z soundbarem za pośrednictwem Wi-Fi, AirPlay 2 lub Bluetooth. Darmowa aplikacja HEOS pozwala na sterowanie odtwarzaniem i łączenie urządzeń Denon Home w multiroom.

Wiosną 2021 roku użytkownicy Denon Home 550 i Denon Home będą mogli aktywować asystenta głosowego Amazon Alexa. Nowy soundbar jest w stanie zintegrować się z inteligentnym domem, współpracując ze sterownikami Control4, Crestron, URC i Elan.To portal poświęcony wszystkiemu co związane ze sprzętem audio, dźwiękiem oraz muzyką. Autorem wszystkich artykułów jest Radosław Pasternak - pasjonat muzyki, na co dzień pracownik krakowskiego salonu muzycznego Nautilus.

Aktualności

/ /