Black Rhodium Angielskie kable Rhythm i Prelude w wersji Jack 3.5 - 2xRCA w sprzedaży

27 wrz 2021

Black Rhodium Angielskie kable Rhythm i Prelude w wersji Jack 3.5 - 2xRCA w sprzedaży

Black Rhodium Rhythm 1,5 m

Black Rhodium Rhythm

Black Rhodium opracowuje swoje kable biorąc pod uwagę w jak największym stopniu wszystkie czynniki wpływające na jakość transmisji sygnału i minimalizując je. Aby to osiągnąć, firma stosuje kilka dość niezwykłych technik, a jedną z nich jest głęboka obróbka kriogeniczna.

Technika ta polega na schładzaniu obrabianego materiału w bardzo zimnym środowisku. Niskie temperatury pozwalają na zminimalizowanie energii kinetycznej atomów, dzięki czemu przetwarzany materiał ma bardziej jednorodną i gęstą strukturę. Obróbka kriogeniczna pozwala również na uwolnienie resztkowych naprężeń wewnętrznych w strukturze przewodnika, co zwiększa jego przewodność, czyli inaczej mówiąc zmniejsza jego rezystancję. Wynikiem tego jest swobodniejszy przepływ elektronów w przewodniku, nie tylko wzdłuż samego przewodnika, ale również w miejscach, gdzie przewodnik jest połączony z konektorami. Materiały dielektryczne stosowane do izolacji kabli audio są również bardziej jednorodne i zapewniają lepszą izolację. Szczególną cechą głębokiej obróbki kriogenicznej, na której opiera się ta technika, jest zdolność materiałów do zachowania uporządkowanej struktury wewnętrznej po jej zakończeniu i powrocie do normalnej temperatury. Struktura ta jest bardzo stabilna, dlatego w zdecydowanej większości przypadków kabel nie wymaga ponownej obróbki.

Cechy Black Rhodium Rhythm 1,5 m :

 • Jednolitość i ciągłość struktury przewodnika
 • Zmniejszona "ziarnistość" wewnętrznej struktury kabla, a tym samym mniejsza kierunkowość
 • Zmniejszone zapotrzebowanie na ogrzewanie kabli
 • Zmniejszone naprężenia wewnętrzne w metalu
 • Gładsza powierzchnia przewodząca minimalizuje negatywne skutki efektu skórnego
 • Poprawiona szczegółowość, czystość i przejrzystość muzyki
 • Dłuższa żywotność kabla audio

Black Rhodium Prelude 1.5m

Black Rhodium Prelude

Prelude to smukły i elastyczny przewód interludium w zielonej, błyszczącej osłonie. Wtyki RCA są małe i starannie wykonane, obudowy są precyzyjnie wykonane z metalu, a złocenia na stykach środkowych i baryłkowych mają bardzo czystą, wypolerowaną powierzchnię.

Prelude jest kablem niezbalansowanym, ekranowanym współosiowo, ale z kilkoma istotnymi różnicami, które pozwalają zaliczyć go do kategorii kabli "niskoszumowych". Interkonekt ten posiada dodatkową warstwę przewodzącą "mikrofonową", a przewodnik centralny ma bardzo masywny przekrój - składa się z 19 posrebrzanych żył miedzianych o przekroju 0,25 mm2 każda.

Kabel ten powinien zwrócić uwagę tych audiofilów, których nie satysfakcjonuje zbyt przestrzenne i mało wyraziste budowanie sceny dźwiękowej. Przybliża odległe sceny, ale prawie bez utraty trójwymiarowości, wszystkie obrazy zyskują na wadze i brzmią bardziej namacalnie. Sama scena jest rozciągnięta na szerokość. Dynamika pasma jest złagodzona, przez co średnica, która jest najważniejsza muzycznie i informacyjnie, wydaje się gęstsza, żywsza i jeszcze bardziej cielesna. Budżetowe systemy audio, których dźwięk jest zwykle nieco skażony przez sprzętowe tweaki, tylko skorzystają na takiej mikrofiltracji.

Black Rhodium Prelude 1.5m:

 • Wyprodukowano w Anglii
 • Konstrukcja współosiowa
 • Posrebrzane przewodniki miedziane dla lepszej przejrzystości
 • Wewnętrzna izolacja Teflon® zapewniająca dokładny rytm i wysoką wierność
 • Specjalnie zaprojektowany w celu redukcji mikrofonii

To portal poświęcony wszystkiemu co związane ze sprzętem audio, dźwiękiem oraz muzyką. Autorem wszystkich artykułów jest Radosław Pasternak - pasjonat muzyki, na co dzień pracownik krakowskiego salonu muzycznego Nautilus.

Aktualności

/ /